Skip to content Skip to footer

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı çeşitli nedenlerden dolayı sosyal medyayı aktif olarak kullan kişilerin kullanımlarını daha profesyonel ve yararlı şekilde kullanmalarını sağlayan bir danışmanlıktır. Sosyal medya gelişen teknoloji ve dijitalin gündelik yaşamda daha aktif bir rol oynaması ile daha fazla ve farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaya başlanan bir platformdur.

Önceden sadece sosyalleşmek ya da vb. gibi türev amaçlar için kullanılan sosyal medya günümüzde artık insanların işlerini yürüttüğü, gelir kazandığı platformlar haline gelmiştir. Bir gelir aracı ya da iş tanıtımı yapmak için kullanılan sosyal medya amatörce değil de profesyonelce kullanılmasına olanak sağlayan sosyal medya danışmanlığı ile sizler de sosyal medya hesaplarınızı profesyonel bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel sosyal medya danışmanlığı ile işinizin ya da herhangi vb. girişiminizin daha kısa süre içinde fazla kişi tarafından etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede işiniz de ilerleme sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sosyal medya, gündelik yaşam içinde pek çok kişi tarafından neredeyse sürekli kullanılan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya platformları şirketlerin, markaların ya da kişilerin kendilerini veya işlerini hedef kitlelerine arzu ettikleri gibi kolayca anlatabildiği, sanal dünya içindeki platformların genel adıdır.

Kişiler ya da markalar sosyal medya üzerinden hedef kitlesine kolayca ve herhangi bir ödeme yapmadan ulaşabilmekte olup daha da önemlisi hedef kitlesinin algısını, tarzını, düşüncesini vb. gibi etkenleri öğrenebilmektedir. Sosyal medya danışmanlığı ile bu ve daha fazla bilginin elde edilmesi sonucu hedef kitleyi analiz etmek kolaylaşır. Analiz edilen hedef kitleye uygun ürün ya da hizmet sunulması daha da kolaylaşarak kişi ya da şirketlerin işini daha kolay ve etkin bir şekilde yapılması sağlanır.

Tüm bunların yanı sıra şirket ya da markalar söylemek istediklerini en iyi yansıtacak ve hedef kitlesine bire bir etkileşime sokacak sosyal medya platformlarını da seçme özgürlüğüne sahiptir. Pek çok farklı sosyal medya bulunmasından ve bu sosyal medya türlerinin farklı şekilde kullanımından kaynaklı olarak tanıtımı yapılacak olan nesneye ya da hizmete uygun sosyal medya platformu seçilebilir. Mesela fotoğraflar üzerinden tanıtım yapılması gerektiğinde Instagram’ı, sadece videolar kullanılacaksa Youtube’u, tamamen kurumsal olmak için Linkedin’i ya da eğlence odaklı olmak için Snapchat seçilebilirken tüm özellikleri barındıran ve tüm yansıtmaları yapmak isteyen kişiler içinse Facebook tercih edilebilmektedir. Sosyal medya danışmanlığı ile tanıtımı yapılacak olan ürün ya da hizmetinize en uygun sosyal medya platformunu seçebilir ve profesyonelce tanırım yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Günümüzde teknolojinin etkisi ile gelişen bir dijital ekosistem bulunur. Bu dijital ekosistem içinde kullanıcılar markalar ile etkin olarak iletişim halindedir. Dijital dünya içinde kontrolsüz ya da yanlış bir şekilde yapılan sayfa ya da kampanya yönetimleri, şirket ya da marka için büyük olumsuzluklar doğurabildiği gibi bazı durumlarda intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir. Oldukça sık rastlanan bu kriz vakalarının yaşanmaması ve markalar için sosyal medya yönetimini fırsata çevirmek için hassas bir süreç olan bu süreyi sosyal medya danışmanlığı ile sürdürülmesi gereken bir durumdur.

Sosyal medya yönetimi genel itibariyle bu hesapların nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsayan bir yönetim sistemidir. Sosyal medya danışmanlığı ile sosyal medya yönetiminizi de profesyonel olarak yapabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı ile firmalar ürünlerini kolaylıkla tüketicilere tanıtılabilir ve bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinerek büyüyebilirler.